72 cm
14.5 °C
Apatin 13 °C

Najnovije vesti

Odbojkašice Apatina i Prigrevice učestvovale na turniru u mini odbojci u Somboru

Grupa rezervnih vojnih starešina iz Apatina prisustvovala prezentaciji vojnih sposobnosti na aerodromu "Batajnica"

KK "Panonija" dobio tri nova kajaka

U utorak 24. oktobra svečano će biti obeležen Dan opštine Apatin

Kursna lista

OFK "Mladost" izborio opstanak u ligi

Ponedeljak, 05. jun 2017 god. | SPORT

10900

Pred poslednje kolo prvenstva apatinska Mladost i Vrbas odlučivali su o tome ko će uz Suboticu biti ekipa koja ispada iz Vojvođanske lige. Očekivalo se da će Vrbašani na domaćem terenu lagano savladati upravo Suboticu i osvojiti tri boda pa su tako sve oči bile uprte u Apatin gde je Mladost dočekala Zadrugar iz Srpskog Miletića.
Apatinci su znali da im cela sezona staje u poslednjih 90 minuta, pa su tako od samog starta krenuli ka golu gostiju želeći da što pre postignu gol. U prvih desetak minuta susreta videli smo dve sumnjive situacije u šesnaestercu gostiju, ali sudijska pištaljka se nije čula. Prvu veliku priliku Mladost je imala u 11. minutu kada je Rakić nakon kornera Mitrovića neometan glavom prebacio gol sa udaljenosti od 4-5 metara. Nekoliko minuta kasnije pokašao je Mandić sa distance ali se gostujući golman nije dao iznenaditi. U 21. minutu Mitrović je oboren u kaznenom prostoru gostiju, ali se na ovoj utakmici veoma loši sudija Maravić iz Crvenke, ponovo nije oglasio i tako izazvao revolt kod domaćina. Samo minut kasnije, pokušao je i Rodić ali nije bio precizan. I konačno, u 32. minutu materijalizovana je terenska dominacija Mladosti. Mitrović je prošao po levoj strani, zavrnuo loptu u sredinu gde je bio kapiten Rapaić, koji udarcem sa 12-13 metara matira Stojanovića. Do poluvremena, đavoli su imali još tri prilike, a najbolju je promašio Mandić kada je sa manje od 10 metara udaljenosti pogodio prečku.
U nastavku je Mladost nastavila sa napadima, a u 60. minutu je bilo 2:0. Mandić sjajno probija po levoj strani i odigrava povratnu loptu u srce šesnaesterca gde se našao Rodić i poslao loptu iza leđa golmana Zadrugara. Kada su domaćini u 70. minutu postigli treći gol, činilo se da slavlje može da počne. Rapaić je centrirao, a jedan od defanzivaca ekipe iz Miletića skrenuo loptu u sopstvenu mrežu. Ipak, do kraja meča videli smo dva evrogola u režiji Zadrugara. Prvo je Pjević sjajnom parabolom sa 30 metara pogodio mrežu domaćih u 75. minutu, a minut pre kraja utakmice Komazec lobuje Bulovića za 3:2. Ipak, Mladost je uspela da sačuva sopstvenu mrežu u poslednjih nekoliko minuta i izbori pobedu koja im je donela opstanak i pravo igranja u Vojvođanskoj ligi - grupa Sever u sezoni 2017/2018.

Uredio: DESK | Izvor: 025 info