Poziv udruženjima gradjana za prijavljivanje za projekat „Inicijativa za socijalnu dimenziju evropskih integracija“

Kursna lista

Košarkaši Apatina ubedljivi protiv domaćina u Futogu

Nedelja, 08. jul 2018 god. | SPORT

13342

Odlična igra košarkaša Apatina na startu plej ofa Letnje lige Vojvodine i pobeda od 22 poena razlike na gostovanju u Futogu. Domaći košarkaši Basketball starsa nisu ništa mogli protiv veoma motivisanih i raspoloženih gostiju iz Apatina koji su u pre dve četvrtine nametnili svoj ritam bili dominantni u svim segmentima igre i na poluvreme otišli sa prednosti od velikih 25 poena razlike . Koliko su Apatinci bili superiorni najbolje pokazuje podatak da su domaći košarkaši u prvom poluvremenu ubacili samo 12 poena. U trećoj deonici meča košarkaši Basketball starsa došli su do svoje igre i pokazali zašto su se ove godine našli u plej ofu Letnje lige Vojvodine.
Priliku u ovoj četvrtini dobili su i mladi košarkaši Apatina što im je mnogo značilo na sticanju samopouzdanja. U poslednjih deset minuta meča Apatinci su ponovo pojačali ritam i pokazali da se nalaze u odličnoj formi i ovaj deo igre rešili u svoju korist 27:16, za konačnih 72:50 za košarkaše Apatina koji još ne znaju za poraz od početka Letnje lige Vojvodine i pored ekipe Proletera iz Ravnog Sela najveći su kandidati da se od jeseni takmiče u Drugoj regionalnoj ligi „Sever“. Upravo su košarkaši Proletera sledeći protivnici ekipi iz Apatina. Biće to najteži meč u dosadašnjem takmičenju letnje lige Vojvodine za izabranike trenera Nenada Ugarkovića u kojem će Apatinci uz podršku sa tribina uraditi sve da nastave pobednički niz i tako se još više približe željenom cilju. Veliki derbi KK“ Apatin“: OKK“ Proleter“ na programu je sutra od 18 časova u apatinskoj sportskoj hali. Košarkaši iz Ravnog Sela su u prvoj utakmici plej ofa deklasirali u svojoj hali Odeon basket 98:48 i veoma motivisani dolaze na duel u Apatin.